رزرو نوبت آرایش برلیان
چگونگی کاهش چروک صورت و زیر چشم

چگونگی کاهش چروک صورت و زیر چشم

چین و چروک در پوست باعث ایجاد ظاهری ناصاف و خط دار به خصوص در صورت و دست‌ها می‌شود. این چروک‌ها ناشی از کمبود کلاژن و قابلیت ارتجاعی با افزایش سن، کاهش وزن و یا آسیب پوستی است. بسیاری از درمان‌ها در دسترس هستند که می‌توانند مقدار و عمق چروک را کاهش دهند. از درمان‌های خانگی که می‌تواند مواد موجود در آشپزخانه باشد تا محصولات آرایشی که می‌توانند هر کدام نتایج متفاوتی داشته باشند. در نهایت تصمیم و اراده هر فرد است که می‌تواند روشی را با توجه به زمان، بودجه و اهمیت داشتن پوست صاف از نظر فرد انتخاب کند.

آموزش زیبایی پوست

کرم صورت رتینول کمک به کاهش چین و چروک پوست
درمان‌های خانگی می‌توانند باعث کاهش چین و چروک پوست شود اما اثرات آنها موقت و برای چین‌های بسیار کوچک است. از آنجا که صافی پوست بسته به چربی کافی و رطوبت آن دارد، برخی از طرفداران روش‌های مراقبت از پوست خانگی پیشنهاد می‌کنند که منطقه مورد نظر را با نارگیل یا روغن زیتون شبانه مالش دهند. برخی معتقدند ماساژ کوتاه صورت و کشش حداقل یکبار در روز، باعث افزایش قابلیت ارتجاعی پوست می شود.


چگونگی کاهش چروک صورت و زیر چشم

ماساژ کوتاه صورت کمک به کاهش چین و چروک می‌کند.
برای افرادی که به دنبال درمان‌های پیشرفته‌تر هستند کرم‌ها و ژل‌ها به خصوص با فرمول کاهش چین و چروک می‌تواند مرحله بعدی باشد. بیشتر کرم‌ها حاوی مواد تشکیل دهنده‌ای هستند که تکثیر سلولی را افزایش می‌دهد و در نتیجه باعث افزایش در بازسازی سلولی می‌شود. رتینول محلول ویتامین A می‌باشد که به راحتی جذب می‌شود و معمولا از مواد تشکیل‌دهنده فعال در کرم‌های ضد چروک است. علاوه بر آن، الفا هیدروکسی اسید برای کمک به حذف سلول‌های مرده استفاده می‌شود و باعث افزایش سلامت پوست و بنابراین منجر به کاهش در چین و چروک پوست می‌شود.

کاهش چروک صورت و زیر چشم

خیار می‌تواند کمک به کاهش چین و چروک دور چشم بکند.
چروک زیر چشم مانند هر چروک دیگری با افزایش سن زیاد می‌شود. این چروک می‌تواند در زمانیکه شخص خسته و یا دچار کم آبی است دارای ظاهری بدتر شود. برخی روش‌های پایه برای کاهش ظاهر چروک؛ استراحت کافی، نوشیدن مقدار زیادی آب و دوری از نوشیدنی‌هایی مانند الکل و کافئین است که رطوبت را از بدن می‌گیرد. دادن رطوبت اضافی به پوست از طریق گذاشتن برش‌های خیار در اطراف چشم و یا با استفاده از مرطوب‌کننده می‌تواند کمک به کاهش ظاهر چروک‌های زیر چشم کند. کلاژن و الاستین پروتئین‌هایی هستند که باعث حفظ سفتی و قابلیت ارتجاعی پوست می‌شوند و با افزایش سن این پروتئین‌هایی که شکسته می شوند سریع‌تر جایگزین می‌شوند. بنابراین باعث می‌شود پوست دارای خطوط و چین‌دار شود. روش دیگر برای کاهش چروک زیر چشم علاوه بر کرم و ژل، از طریق لیزر پوست است. این روش تشکیل کلاژن و الاستین را تحریک می‌کند. اثرات کرم‌های ضد چروک و درمان با لیزر موقتی هستند و ممکن است با قطع درمان دوباره چین و چروک شروع شود؛ اگرچه اثرات درمان با لیزر معمولا طولانی‌تر از کرم‌هاست.

لغو پاسخ دادن

 

طراحی ، تولید ، توسعه و پشتیبانی سئو توسط موسسه مهندسی طراحی محنا