رزرو نوبت آرایش برلیان

سوالات متداول

در مورد شستشو و مراقبت معمول پوست چه نکاتی مهم است ؟

شستشوی روزانه پوست تمام بدن مخصوصأ در افراد با پوست حساس، خشک و تحریک پذیر توصیه نشده و لازم نیست.
در افراد با پوست تحریک پذیر و خشک بهتر است از صابون­های ملایم و یا مواد شوینده غیرصابونی استفاده شود و ترجیحاً از کرم­ها و لوسیون­های مرطوب کننده بدون عطر بعد از استحمام و در مواقع خشکی پوست در طول روز استفاده شود.
استفاده منظم از کرم­های ضد آفتاب به کاهش و جلوگیری از روند پیری پوست کمک می­کند.

چه عواملی باعث تشدید آکنه (جوش) میشود ؟

افزایش ترشح چربی در پوست و مسدود شدن منافذ غدد چربی پوست با مشارکت میکروبهای واقع در غدد چربی در سطح پوست، زمینه خانوادگی، بعضی از داروها مخصوصاً استروئیدها (کورتون) و استرس می­تواند باعث ایجاد و تشدید آکنه شود.
نقش تغذیه در آکنه هنوز کاملاً مشخص نیست ولی مصرف لبنیات و بعضی مواد قندی در بعضی مطالعات مورد بررسی قرار گرفته است. عوامل هورمونی در بروز آکنه می­تواند نقش زیادی داشته باشد.
توصیه می­شود از دستکاری جوشها، مخصوصاً جوشهای ملتهب و قرمز و چرکی اکیداً خودداری نموده و از مصرف مواد آرایشی چرب و روغنی پرهیز شود.

علت نوارها یا لکه های سفید در ناخن چیست ؟

معمولاً ضربه جزئی و مکرر که مدتی قبل به ریشه ناخن وارد شده خود را به شکل نوار سفید در ناخن رشد کرده نشان می­دهد و ربطی به کمبود کلسیم ندارد. ولی چناچه همراه با تغییر قوام و رنگ مایل به زرد و پودری شدن ناخن یا جدا شدن ناخن از بستر خود باشد باید برای تشخیص قطعی­تر از قارچ ناخن به پزشک مراجعه شود.

 

طراحی ، تولید ، توسعه و پشتیبانی سئو توسط موسسه مهندسی طراحی محنا